Not Available
| Vehicle Type | Scooter |
| Fuel | Electric |
| Load Carrying Capacity | 150 kg |
| Range |
|---|
| Maximum Range is 120 kms. 70 - 120 km |
| Display |
|---|
| LED Display |
| Electricals | |
|---|---|
| Controller | 60/72V |
| Head Lamp | LED Headlamp + DRL |
| Tyres | |
|---|---|
| Wheels / Rim | Alloy Rim |
| Front Tyre | 12 inches |
| Rear Tyre | 12 inches |
| Dimensions | |
|---|---|
| Length | 1870 mm |
| Width | 800 mm |
| Height | 1150 mm |
| Wheelbase | 1330 mm |
| Ground Clearance | 180 mm |