Not Available
| Vehicle Type | Scooter |
| Fuel | Electric |
| Load Carrying Capacity | 160Kg |
| Range |
|---|
| Maximum Range is 120 kms. 70 -120 km |
| Display |
|---|
| LED Display |
| Electricals | |
|---|---|
| Controller | 60/72V Smart Controller |
| Head Lamp | LED Headlamp + DRL |
| Tyres | |
|---|---|
| Front Tyre | 12 inches |
| Rear Tyre | 12 inches |
| Dimensions | |
|---|---|
| Length | 1970 mm |
| Width | 700 mm |
| Height | 1140 mm |
| Wheelbase | 1440 mm |
| Ground Clearance | 170 mm |